Wierna swoim ideałom

Facebook

Wierne swoim ideałom -> Edyta Golec

Wierne swoim ideałom

Tu przedstawiamy sylwetki kobiet, które mogą być dla Ciebie inspiracją. Dzięki swojej determinacji i wierności sobie w pełni się realizują, konsekwentnie trzymając się wybranej przez siebie drogi.

Edyta Golec

 

IMIĘ: Edyta

NAZWISKO: Golec

KRAJ: Polska

PROFESJA: Muzyk

BIO: Jestem absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej. Specyfikacja: Wydział Instrumentalny – instrument altówka.

Prowadzę warsztaty śpiewu góralskiego, brałam udział w nagraniach 9 płyt Golec uOrkiestry, jestem współautorką muzyki do kilku piosenek tegoż zespołu, poznaję tajniki śpiewu metodą SLS, biorę udział w różnych warsztatach, ostatnio warsztatach gospel. Zawodowo zajmuję się muzyką, a prywatnie całą resztą życia, czyli jestem: sekretarką, koordynatorem, negocjatorem, zaopatrzeniowcem, kucharką, nauczycielką, sprzątaczką, itp., itd.....:-))))))))

CECHY CHARAKTERU, KTÓRE NAJBARDZIEJ W SOBIE LUBIĘ:
Najbardziej cenię te cechy, które często są przypisywane góralom, czyli : upartość, zawziętość (w pozytywnym znaczeniu), aczkolwiek, niestety cierpię na ich deficyt..... Zdecydowanie lubię też w sobie wiarę, że cokolwiek działoby się , to i tak w efekcie końcowym będzie dobrze. Innymi słowy – cenię w sobie naiwność dziecka :-))))))

PASJA ŻYCIOWA lub ZAINTERESOWANIA:
Muzyka, muzyka, muzyka. Całe moje życie toczy się wokół niej, więc śmiało mogę powiedzieć, że zdominowała moją codzienność, ale bardzo lubię też spontanicznie organizowane podróże w różne zakątki świata:-) Oprócz tego lubię dbać i kultywować obrzędy i tradycję góralską regionu, z którego pochodzę, a najbardziej lubię czerpać inspirację, którą przynosi mi obcowanie z przyrodą.

DZIEŃ Z ŻYCIA czyli MOJA CODZIENNOŚĆ:
Pobudka o siódmej rano, wyprawa dwójki – z trójki – naszych dzieciaków do szkoły, śniadanie z najmłodszym Piotrusiem i mężem Łukaszem. Później praca. Pracuję w zależności od sytuacji albo w studio nagrań, albo ćwicząc na instrumencie (dla podtrzymania formy codziennie godzinkę). Później lekcja emisjii głosu, autoryzowanie wywiadów, zdjęć, maile, spotkania, przymiarki, próby z zespołem itp. Po powrocie dzieci ze szkoły zabieram je na lekcje skrzypiec, lekcje angielskiego lub na basen. Wieczorem pomagam w odrabianiu lekcji Bartusiowi (7 lat), następnie kolacja, wieczorna toaleta dzieciaków, bajeczki do poczytania na dobranoc, po czym w końcu mogę zabrać się do sprzątania, prania, prasowania i całej reszty tych “miłych” czynności :-). Około godziny 1-szej nad ranem kładę się do łóżka, bo jeszcze lubię poczytać. Tak codziennie, a w weekendy wyjeżdżam w trasę koncertową z Golec uOrkiestrą.


MAŁO KTO WIE, ŻE...
gdy jadę sama samochodem, śpiewam na całe gardło, głównie ćwiczenia emisji głosu. Lubię szczególnie jedną „rozśpiewkę” polegającą na śpiewaniu wyrazu niecenzuralnego rozpoczynającego się na literę „k”....;-))))).

WARTOŚCI, JAKIMI KIERUJĘ SIĘ W ŻYCIU:
Wartości chrześcijańskie, jak wiara, nadzieja i miłość są mi bardzo bliskie. Uczciwość, szacunek do siebie i drugiego człowieka, harmonia w domu i pracy, optymizm i najważniejsza - wiara w Boga, gdyż czerpię z niej dużo siły.

WIERNA SWOIM IDEAŁOM, BO...
Zawsze warto być uczciwym wobec siebie. Nie można robić w życiu czegoś wbrew sobie, bo i tak kiedyś to „wyjdzie” np. w postaci choroby albo zwyczajnej frustracji. Najlepiej jest żyć w zgodzie ze sobą i swoją intuicją, która jak na razie mnie nie zawiodła.

ŻYCIOWY DROGOWSKAZ:
Jak mówią słowa naszej piosenki z ostatniej płyty „Golec uOrkiestra 5” autorstwa Rafała Golca : […] ”Życie jest muzyką, życie jest wygraną, póki nasze serca kochać nie przestaną”[…]. Miłość, wdzięczność i radość życia :-))))

fot. Dominik Imielski

WIERNA SWOIM IDEAŁOM

Kobieta grudzień2013-12-06
W cyklu Wierne Swoim Idealom:
Pani Joanna Luberadzka-Gruca
Więcej…

Ambasadorka Yoskine

Plany na przyszłość? Mam mnóstwo pomysłów.

 

PoloniaInfo, 2008

podpis Anna Maria Jopek

 

 

nasi partnerzy

3TKlogo